Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
ofi

Osztályfőnöki munkaközösség

 

Fenyő D. György írja Húsz tézis az osztályfőnöki munkáról cím? írásában:

„Akár akarjuk, hogy egy iskola neveljen, akár nem, mindenképpen nevel. Ha mással nem, a rossz példával, az oda nem figyeléssel, a rossz szervezéssel, a lélektelenséggel. Akár akarjuk, akár nem, az iskola mindenképpen els?sorban szociális színtér, a diákok életének, beszélgetéseinek, haragvásainak, barátságok és szerelmek születésének, az els? társadalmi tapasztalatok megszerzésének színtere.”

                                               (www.osztalyfonok.hu/cikk.php?id=609)

 

Mi jó példával, odafigyeléssel, jó szervezéssel és lélekkel akarunk nevelni, hogy azon a bizonyos szociális színtéren, amit röviden „almádi kéttannyelv?nek” nevezünk, olyan élményeket szerezhessenek diákjaink, olyan elvárásoknak kelljen megfelelniük, hogy ezáltal biztos fogódzót kaphassanak a továbblépéshez.

Ha bárki elolvassa több évre is visszamen?en az iskola éves tervét, láthatja, hogy milyen sokféle, tartalmas, igényes, a komoly és a könny? m?fajokat is magába foglaló programot kínálunk tanulóinknak. Abban pedig, hogy ezek valóban élményszer?ek és értékközvetít?k legyenek, kulcsfontosságú szerepet játszik az osztályf?nökök lelkesedése, figyelme, kiváló szervez? munkája. Természetesen nemcsak az iskolában megtartható rendezvényeket tartjuk fontosnak (gólyaavató, szalagavató, karácsony, bál, „bent maradós” hétvége, stb.), hanem a küls? helyszíneken lebonyolítható programokat is (2-3 napos kirándulások, túrák).

S?t azt is fontosnak tartjuk, hogy osztályf?nökként megfelel?en tudjunk kapcsolatot teremteni a szaktanárok, a szül?k és a diákok között. Ennek is hasznos következménye, hogy a szül?k és a diákönkormányzat által szervezett programokon is sok-sok diák, tanár és szül? együtt is részt vesz (egészségnap, önkéntes nap, karácsonyváró hétvége, szül?i bál).

Bízunk tehát abban, hogy diákjaink az osztályf?nökök munkája segítségével is jó útravalót kapnak érzelmi, intellektuális és morális értelemben egyaránt.

 
Jelenleg 4 vendég online
térkép | Balatonalmádi - DLSB 1988-2018 | ajánlott felbontás min.1024x768px | levél adminnak